Acer ASPIRE LITE 14 AL14-32P-39R3 Replacement Laptop LCD Screen Panel
AL14-32P-39R3 Laptop Screen Replacement
AL14-32P-39R3, 1920 x 1200 WUXGA, 14" replacement Laptop screen for laptops with 30 PIN eDP connector, Matte / Anti Glare finish.
Warranty
  • Zero dead Pixels
  • 14 Days Money back Guarantee
  • 3 Years warranty
SPECIFICATIONS
  • Screen Size: 14"
  • Resolution: 1920 x 1200 WUXGA
  • Connector: 30 PIN eDP
  • Screen Finish: Matte / Anti Glare
Ships in 1-3 days
SKU
AL14-32P-39R3
Screen Size
14
Screen Resolution
1920 x 1200 WUXGA
Screen Finish
Matte / Anti Glare
PINS
30 PIN eDP
Screen Brackets
No Brackets
Customizable Options:
Compatibility Statement
Technical Specifications
This 14 inch laptop display features a crisp 1920 x 1200 WUXGA resolution, delivering sharp and vibrant visuals. It utilizes a 30 PIN eDP connector ensuring seamless integration with your device. The screen has a slim shape and comes with a matte, anti-glare finish to reduce reflections and eye strain during extended use.
Installation Notes
Quality Assurance
Disclaimer
More Information
Manufacturer Acer
Refresh Rate 60Hz